plaża Elafonisi- woda i piasek

Plaża Elafonisi

Kilka słów o Elafonisi

Słynna plaża Elafonisi znajdująca się na południowo- zachodnim krańcu Krety, jest tak naprawdę malutką wysepką, na którą można dostać się pieszo przez płytką lagunę. Miejsce to zdobyło swoją sławę dzięki różowemu piaskowi. Ten niecodzienny kolor sprawił, że Elafonisi zostało okrzyknięte jedną z najpiękniejszych plaż nie tylko na Krecie, ale również w całej Europie.

Legenda głosi, że barwa piasku pochodzi od krwi zamordowanych w 1824 roku 800 kobiet I dzieci, które szukały na wyspie schronienia przed Turkami. Historia, która wydarzyła się na Elafonisi jest tragiczna, ale nie ma nic wspólnego z kolorem piasku, który przybiera rózowawy odcień dzięki rozdrobnionym muszelkom.

Program Wycieczki

Wycieczka na Elafonisi może być doskonałą alternatywą dla osób, które pragną odpocząć na pięknej plaży. Proszę jednak pamiętać, że Elafonisi znajduje się na drugim krańcu Krety i sam dojazd autokarem to ok 4 do 5 godzin w jedną stronę (w zależności od punktu odbioru). Na miejscu spędzą Państwo ok 5 godzin.

Program wycieczki nie jest skomplikowany i tak naprawdę zależy od Państwa. Jak to na plaży można po prostu leżeć, można pływać, spacerować, lub robić milion zdjęć.

Przy plaży znajdują się bary z jedzeniem i napojami oraz leżaki i parasolki (za dodatkową opłatą)

Cena oraz dni

Cena wycieczki:

  • dorośli: 45€
  • dzieci do 12 r.ż: 25€
  • do 5 r.ż bezpłatnie

W cenę wliczony jest:

  • transfer autokarowy z/do hotelu;
  • pilot w języku angielskim;
  • ubezpieczenie

Dodatkowe opłaty: brak

Plaża Elafonisi: w każdy piątek