Chania-latania morska

Chania-Kournas-Rethymnon

Dwa miasta i jedno jezioro

Chania, drugie co do wielkości miasto na Krecie, to miejsce o magicznej atmosferze. Charakterystyczną wenecką zabudowę pozostawili po sobie Wenecjanie, którzy na miejscu starożytnego, minojskiego osiedla Kydonia zbudowali miasto otoczone murami obronnymi. W centrum Chanii znajduje się ogromna, wybudowana w 1923 roku hala targowa, gdzie zwiedzający mogą poczuć atmosferę typowego greckiego bazaru, a także kupić lokalne produkty i pamiątki.

Rethymnon jest kolejnym miastem, które przyciąga turystów urokiem starego portu, tureckiej latarni morskiej z XVII w, i plątaniną wąskich uliczek, gdzie na każdej wolnej przestrzeni wciśnięte są małe kawiarenki lub doniczki z kwiatami.

Malowniczo położone u stóp Gór Białych jezioro Kournas jest jedynym słodkowodnym jeziorem na Krecie. Jego powierzchnia wynosi około 580 tys. mkw. a maksymalna głębokość to ok 45 metrów. Wody jeziora zasilane są przez górskie podziemne strumienie. Tak jak z większością miejsc na Krecia, również z jeziorem związana jest legenda, według której Bóg sprowadził na mieszkańców wsi ulewę, która miała być karą za życie niezgodne z przykazaniami. Padające przez wiele dni deszcze zatopiły całą wieś, a jedyną osobą która przeyżyła była córka kapłana. Widywana jest teraz jak siedząc na skale rozczesuje włosy.

Program Wycieczki

W programie przewidziane są 3 przystanki:

  1. Chania- czas wolny na samodzielne odkrywanie zakamarków tego niezwykłaego miasta. Chania oferuje zwiedzającym niezliczoną ilość klimatycznych restauracji i kawiarni, gdzie można posiedzieć, odpocząć i poobserować niespieszne życie mieszkańców.
  2. Jezioro Kournas- odpoczynek wśród przepięknej kreteńskiej przyrody, czas na relaks lub spacer wokół jeziora. Bardziej aktywni będą mogli wypożyczyć rowery wodne.
  3. Rethymnon- czas wolny na spacer.

Wycieczka dająca możliwość odkrycia uroków zachodniej części Krety. Zarówno Chania jak i Rethymnon to miasta, które zachwycają na każdym kroku. Mury obronne, port, latarnia morska, wąskie uliczki i stare budynki pamiętające czasy weneckiej, i tureckiej okupacji są w większości nienaruszone, co sprawia, że spacer po tych zabytkowych miastach to cofnięcie się do przeszłości.

Cena oraz dni

Cena wycieczki:

  • dorośli: 38€
  • dzieci do 12 r.ż: 20€
  • do 5 r.ż bezpłatnie

W cenę wliczony jest:

  • transfer autokarowy z/do hotelu;
  • pilot w języku angielskim/ język polski przy większej ilości uczestników;
  • ubezpieczenie;

Dodatkowe opłaty: brak

Chania-Rethymnon-Kournas w każdy wtorek